2016. június 11., szombat

Szoptatós párna házilag


Lepedővászonra kirajzoltam a kívánt formát ( előtte félbehajtottam, hogy egyforma legyen a "kifli" mindkét csücske ) és kivágtam. Méretei : 150 hosszú és 40 cm széles  :



A huzatra rátettem a "belsőt " és 2 ujjnyit ráhagyva mindenhol körberajzoltam:




A "belsőt összevarrtam ( hagytam ki helyet a töltéshez ) kifordítottam és a kádban beletöltöttem a polisztirol gyöngyöket.
 Olyan 40 liter kellett hozzá.Nem kell túl keményre tölteni, lényeg, hogy formázható legyen.
Kitaláltam egy jó módszert, amivel könnyen meg lehet tölteni a párnát úgy ,hogy ne guruljanak szerte -szét a golyók: egy maszkolószalag "karikájára" hajtottam rá a zsák száját és odaragasztottam szigetelőszalaggal.


Mivel nem tudok cipzárt varrni , így egy bújtatót alakítottam ki a huzaton amin keresztül majd bele lehet tenni a bélést. :


Tettem bele két megkötőt is:


Ilyen lett:



2016. június 10., péntek

Gömblámpasor házilag


Nagyon egyszerűen el lehet készíteni ezt a gömblámpasort és így az ára is a töredéke a boltokban kaphatónak. Szükség lesz hozzá lufikra ( inkább vizibombának való lufik a megfelelő alapanyagok ) fonalra vagy cérnára , tapétaragasztóra és türelemre :) A lufikat megfelelő méretűre fújtam és elkötöttem. A tapétaragasztót napokkal előtte alaposan feloldottam langyos vízben. A felfújt lufit kézzel bekenegettem egy kicsit ragasztóval majd elkezdtem rátekerni a fonalat. Nem kell se túl szorosan se túl lazán tekerni, közben folyamatosan nedvesíteni kell a fonalat a ragasztóval ( pár elkészült gömb után ráérez az ember ). Amikor elkészültek fellógatva kell megszárítani őket (én felcsipeszeltem őket a ruhaszárítóra). Száradás után kiszúrtam a lufikat, egy kisollóval tágítottam a lyukon és ráhelyeztem az égősorra. ( ledes égősor a jó mert az nem bocsájt ki hőt) 





Keretek


Turkálókból és a zsibiről  szereztünk egy csomó szép képkeretet, amiket aztán lefújtam fehérre:






Idővel persze majd képek is kerülnek beléjük...


Maci pólóanyagból


Elhasznált pólókból varrtam ezt a mackót.
 Itt található hozzá sablon: http://vyzanielider.ru/eanglish/articles.php?id=74



Medvés falikép (string art)


Három deszkát összefogattam a hátoldalukon és akasztót tettem rá:


Csiszológéppel alaposan lecsiszoltam és saját készítésű páccal ( almaecetbe áztatott rozsdás szögek ) lefestettem:


A neten kerestem megfelelő sablont és a monitorról sütőpapírra másoltam ( mindezt csak azért mert a nyomtatónk megadta magát ). A sablont rögzítettem a fához: 


Apró szögekkel körbeszögeltem , majd leszedtem a sablont:


Vékony fonallal össze vissza tekertem a szögeket:


Kerti "mindenes" és komposztáló raklapból

Nagyon olcsón sikerült raklapokat szereznünk a helyi méh telepről. Lecsiszoltam jó alaposan minden oldalukat, kicsit alakítottunk rajtuk és ezek lettek belőlük:



Saját készítésű pác:
Egy pár hétig ecetbe áztattam rozsdás szögeket.
A pác színe függ az ecettől. Ezt a raklapot balzsamecetes keverékkel kentem le.
Az almaecetes változat világosabb lett.








Házi bodzaszörp

Bodzaszörp

- Kb. 25 db. bodzavirág 
- 2 kg cukor
-3 db. citrom
- 3 liter víz
- 30 gramm cirtomsav

Elkészítés: Egy nagy lábosban karamellizálunk fél kiló cukrot, majd felöntjük 3 liter vízzel és a maradék cukrot is feloldjuk benne. Amikor kihűlt belekeverjük a citromsavat és beletesszük a bogármentes virágfejeket. Tetejére citromokat karikázunk. Hűvös helyen állni hagyjuk 5 napig , időnként megkeverve. Amikor elkészült felforraljuk, forrón üvegekbe töltjük és száraz dunsztban hagyjuk kihűlni.